Přemýšlíte, jak ve svém interiéru docílit změny, aniž by to neohrozilo váš finanční rozpočet? Obměňte v něm bytový textil!
Každý interiér se dříve či později okouká a stane nudným. Pokud se domů chodíte jen vyspat, tak vám to zřejmě ani nevadí. Trávíte-li v něm ale více času, nebo v něm dokonce pracujete, měli byste se postarat o to, aby byl za všech okolností zajímavý a inspirativní. Jedině tak se v něm budete dobře cítit. Bude se vám v něm dobře pracovat a žít. A jak takového interiéru docílit? Způsobů je hned několik.
Přestavte nábytek
Někteří v pravidelných intervalech přestavují nábytek, jiní převěšují obrazy a jiní mění bytový textil. Nebo dělají vše najednou. Stačí přemístit sedací soupravu k jiné stěně, nebo ji více posunout do prostoru a změna může být evidentní. Tuto přestavbu si můžete naplánovat třeba v městské hromadné dopravě. Místo surfování po sociálních sítích tentokrát zavřete oči a popusťte uzdu své fantazii. Nebo si vezměte tužku a papír a svůj nový obývák si nakreslete.
Obměňte bytové textilie
Druhým krokem může být zmíněná obměna bytového textilu. K té doporučujeme přistupovat sezonně, tedy čtyřikrát do roka, kdy je vhodné kompletně obměnit závěsy, plédy, záclony, dekorativní polštářky, plédy, popřípadě i kusové koberce. Zima si přímo říká o hřejivé materiály a barvy, které v místnosti navodí příjemnou hřejivou atmosféru. Svou pozornost proto zaměřte na vlněné deky a další hřejivé textilie a kožešinové polštáře. Doporučit rovněž lze závěsy s vyšší gramáží a koberce s vyšším vlasem.
Vyměňte letní povlečení za zimní
Obměna bytového textilu je na místě i v ložnicích a dětských pokojích. Povlečení, které vás v létě ochlazovalo, vyměňte za to, které vás naopak zahřeje. Vhodné je bavlněné, flanelové, z mikroflanelu či mikroplyše. Pokud povlečení často perete, zvolte odolnější hotelový textil. Konkrétně hotelové povlečení vydrží několikeré praní i mandlování.